Artykuł sponsorowany

Jakie są najpopularniejsze systemy drzwi tarasowych przesuwnych na rynku?

Jakie są najpopularniejsze systemy drzwi tarasowych przesuwnych na rynku?

Drzwi tarasowe przesuwne są coraz częściej wybierane w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni, a także na swobodny dostęp do tarasu czy ogrodu. Wśród dostępnych na rynku systemów drzwi tarasowych przesuwnych można wyróżnić kilka najpopularniejszych modeli. Warto zwrócić uwagę na takie cechy jak jakość wykonania, funkcjonalność czy estetyka.

 

Systemy drzwi przesuwnych HST

 

Systemy drzwi przesuwnych HST (Hebe-Schiebe-Tür) to jedne z najbardziej popularnych na rynku. Charakteryzują się one wysoką jakością wykonania oraz doskonałą izolacją termiczną i akustyczną. Drzwi tarasowe przesuwne HST mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, aluminium czy PVC. Dzięki zastosowaniu specjalnych prowadnic i uszczelek drzwi te zapewniają łatwe i ciche przesuwanie skrzydeł. System HST pozwala również na montaż dużych przeszkleń, co sprawia, że wnętrza stają się jasne i przestronne.

 

Drzwi tarasowe przesuwne PSK

 

Kolejnym popularnym systemem są drzwi tarasowe przesuwne PSK (Parallel-Schiebe-Kipp), które charakteryzują się prostotą konstrukcji oraz łatwością obsługi. Drzwi te są przesuwane równolegle do ściany, a dodatkowo mają funkcję uchylną, co umożliwia wentylację pomieszczeń bez konieczności otwierania całego skrzydła. Drzwi tarasowe przesuwne PSK wykonane są z materiałów takich jak drewno, aluminium czy PVC. Dzięki swojej funkcjonalności i estetyce system ten cieszy się dużym uznaniem wśród klientów.

 

Systemy drzwi przesuwnych ESG

 

Systemy drzwi przesuwnych ESG (Einbruch-Schutz-Glas) łączą w sobie zalety drzwi przesuwnych z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Drzwi tarasowe przesuwne ESG są wykonane z hartowanego szkła, które jest odporne na uderzenia i próby włamania. System ten pozwala na montaż dużych przeszkleń, co sprawia, że wnętrza stają się jasne i przestronne. Drzwi tarasowe przesuwne ESG są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych oraz wykończeniach, dzięki czemu można je dopasować do indywidualnych potrzeb i gustów.

 

Drzwi tarasowe przesuwne - gdzie szukać najlepszych?

 

Jeśli szukasz drzwi tarasowych przesuwnych w Katowicach lub innych miastach, na rynku znajdziesz szeroką ofertę różnych systemów i producentów. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak jakość wykonania, materiały użyte do produkcji czy gwarancja udzielana przez sprzedawcę. Wybierając drzwi tarasowe przesuwne, warto również skonsultować się z fachowcami, którzy pomogą dobrać odpowiedni system do indywidualnych potrzeb i warunków montażu. Pamiętaj, że dobrze dobrany i zamontowany system drzwi tarasowych przesuwnych zapewni Ci komfort użytkowania przez wiele lat.